Lazerle ile Akne, Ameliyat ve Yara İzleri Tedavisi

Fraksiyonel Non-Ablatif Cilt Yenileme Sistemi nasıl çalışır?

Fraksiyonel Non-Ablatif lazer sistemi (Erbium Glass / 1540 nm) ışığı mikro sütunlar halinde yayar ve cilt altında kolonlar halinde koagülasyon (pıhtılaşma) alanları oluşturur. Bu sütunlarda yeni, sağlıklı dokuyu oluşturacak olan doğal iyileşme süreci başlar.

Hangi bölgelerde çalışabilir?

Fraksiyonel Non-Ablatif cilt yenileme sistemi yüz, boyun, dekolte ve eller gibi birçok vücut bölgesinde güvenle çalışabilir.

Fraksiyonel Non-Ablatif Cilt Yenileme Sistemi'nin diğer cilt yenileme metodları ile ne gibi Farkları vardır?

Epidermis ve dermisin bir kısmını kaldıran CO2 lazer uygulamalarında sonuçlar çok iyi olmasına rağmen birkaç haftaya uzayan kızarıklık ve renk değişikliği sosyal hayatı kısıtlayabilir. Bu yöntemde ise cildin en üst tabakası olan stratum korneum yerinde kalırken epidermis ve dermise uyarılar gönderir, bu da hızlı iyileşme sağlar.

Fraksiyonel lazerde soruna yönelik olarak 2 başlık kullanılır:

  • 10 mm başlık: daha küçük bir alan kaplamasına rağmen cildin daha derin katmanlarına inerek derin kırışıklıkların ve akne izlerinin giderilmesinde, yumuşak dokunun sıkılaştırılmasında, gözeneklerin küçültülmesinde, cildin yenilenmesinde etkili olur. 10 mm lik başlıkla ameliyat ve yara izlerinin tedavisi de yapılabilmektedir.
  • 15 mm başlık: kapladığı daha büyük alanla cildin yüzeyine etki eder. Dolayısıyla asıl etkinliği cildin yüzeyinde oluşmuş lekeler üzerinedir. Güneş ve yaş lekeleri, hamilelikte oluşan lekeler (melazma) gibi pigmentasyon artışının olduğu durumlarda kullanılır. Her iki başlıkla da 1 seansta cildin ortalama % 20'si etkilenmektedir. Dolayısıyla önerilen seans sayısı 3 - 5 seanstır. Genelde gözle görülür sonuçlar 3. aydan itibaren kendini göstermeye başlar.

Tedaviler ağrılı mıdır? Tedaviden sonra neler beklemeliyim?

Tedavi bölgesinde birkaç saat içinde kaybolan kızarıklık, sıcaklık, ödem ve gerginlik olabilir. Ciltteki pembemsi görünüm çoğu kez 5-7 gün sürebilir. Uygulama sonrasında genellikle işinize ve diğer günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz. Hızlı iyileşmenin nedeni ısı kolonlarının çevresindeki sağlam doku alanlarıdır. Uygulama yapılanların çoğu ciltteki pozitif değişiklikleri birkaç gün içerisinde fark ederler. 3-4 hafta aralıklarla yapılacak olan bir dizi tedavi istenilen sonuçların görülmesi için yeterlidir. Tedaviyi yapacak olan doktorlarınız size fraksiyonel non-ablatif cilt yenileme teknikleri ve beklenen sonuçları hakkında daha ayrıntılı bilgi verecektir.

Bu işlem neden sizin için uygundur?

Eğer cilt renginiz koyu tonlarda (tip3,tip4) ise eğer ekstra bir zaman ihtiyaç duymadan günlük yaşantınıza geri dönmeyi tercih ediyorsanız, bu yöntem daha uygun olacaktır.

Etiketler: yara izleri tedavisi, yara izi giderme, yara izi tedavisi, bacaktaki yara izleri nasıl geçer, yara izleri nasıl geçer kadınlar kulübü, yara izi tedavisi lazer, lazer yara izi tedavisi fiyatları, lazerle yara izi tedavisi fiyatları, lazerle ameliyat izi tedavisi fiyatları, lazerle ameliyat izi tedavisi videosu, lazerle dikiş izi silme fiyatları, fraksiyonel lazer yara izi tedavisi yaptıranlar, ameliyat izi nasıl geçer, ameliyat izi tedavisi, ameliyat izi estetiği, ameliyat izi kapatma, ameliyat izi yok etme, ameliyat izi nasıl geçer, yara izi kapatma ameliyatı, yara izi kapatma estetiği, yara izi kapatma yöntemleri, ameliyat izi lazer tedavisi, yara izi lazer fiyatları, yara izi lazer tedavi, dikiş izi lazer tedavi,